Relax. It will all be okay. Meanwhile tipy, jak zvládnout pandemický nepříjemno. 


Dodržujte režim - stejně, jako když byla situace „normální“. Vstávejte a choďte spát přibližně ve stejnou hodinu. Jezte pravidelně a hýbejte se každý den alespoň půl hodinky. Náš pro tip? Jestli jste byli zvyklí si po cestě do práce číst zprávy a novinky na internetu, udělejte si dlouhé ráno a ještě než začnete den, začtěte se do knížky, časopisu nebo si jen tak projeďte Instagram.

 

Upravte se - péče o sebe je extrémně důležitá. A to z nějakých povrchních a zanedbatelných důvodů. Kdo dobře vypadá, dobře se cítí. Když se budete celý den dívat na vaši rozcuchanou verzi v županu, na morálce a psychické pohodě vám to nepřidá. Nalakujte si nehty, hezky se oblečte.

 

Dělejte pro sebe hezké věci - i když se na to nebudete cítit nebo budete mít pocit, že to s vámi nic nedělá, stejně si najděte chvíli pro sebe. Napusťte si vanu, zapalte svíčku - všechny ty klišé záležitosti, které můžem hezky označit tím pověstným slovíčkem hygge. Teplé ponožky a hrnek čaje s knížkou na gauči mají něco do sebe.

 

Hip hip hudba - že vám veselá hudba nic moc neříká? Zkuste to. My v posledních týdnech pravidelně posloucháme taneční pop a hity z rádia. A víte co? Je to fajn. Říkáme jim soukromě „vyprazdňování hudba“, pro duši, samozřejmě. prostě taková hudba, která vás nakopne a zároveň po vás tak trochu steče. Ideál. Pustit si můžete třeba i náš playlist MOOD BOOSTER na Spotify.

 

Plánujte, těšte se - může to být naprosto cokoliv. Nová knížka, svíčka, balíček z e-shopu (mrk), výlet pro čerstvou kávu do ulice vedle, hodinka jógy nebo pilates podle YouTube. Nebo rovnou plánujte ve velkém. Oslava s kamarády, až tohle všechno skončí, výlet k vodě (snad ke slané!), všechny ty outfity, které vytáhnete hned jak začne opravdové jaro.

 

Nové koníčky - využijte čas doma a najděte si nového koníčka nebo se zdokonalte v něčem, co vás už dlouho láká. My jsme se vrhli na zahradničení a pěstování kytek. Koneckonců, květinářství jsou otevřená (výjimky, hip hip), takže je to ideální cíl procházek a navíc nám to pak rostliny doma dělají hezké. Práce s hlínou a květinami navíc člověka příjemně „uzemní“ a uklidní.

 

Myslete na ostatní - nic člověku neudělá takovou radost, jako pomoc druhým. Myslet na ostatní je skvělý způsob, jak vytvořit hezkou energii, která se pak bude šířit. My právě balíme oblečení a kosmetiku, které povezeme na sbírku pro samoživitelky. A do stories vám dáme tipy na to, kde ještě se dá hezky pomoct.